Proč se mi to děje ?

Řešíte stále do kola stejné nebo podobné problémy? A zůstávají ve Vás díky tomu nepříjemné emoce jako bezmoc, beznaděj, pocit nespravedlnosti nebo vzteku, případně lítost či jiný nepříjemný pocit?

I když se nám to, co se děje nelíbí, i tak je to pro nás většinou dobré. A děje se nám to z nějakého důvodu. S největší pravděpodobností se nám právě dostává nějaké pro nás důležité lekce a máme se něčemu naučit, vzít si z toho ponaučení. Když se tak nestane, „lekce“ se opakuje stále do kola.

Jen se podívejme zpět do minulosti – postupem času se ukázalo, že události, které se děly a nelíbily se nám a často byly bolestivé, byly nakonec pro naše dobro. Což ale vidíme bohužel až zpětně.

 

Co s tím, jak tedy zabráním neustálému opakování těchto lekcí?

Jednoduše. Vezmu si z nich ponaučení. Jak?

1. představím si, že se stejná věc stala někomu jinému, nejlépe cizímu člověku.

2. přemýšlím, co bych mu poradil/a, aby on udělal. Jak by mohl dle mého názoru on vyřešit tuto situaci? Co by mu mohlo pomoct?

Co se stalo, když jste se podíval/a na tu situaci z tohoto úhlu pohledu?

Že by to bylo až takhle jednoduché? Udělejte si to a uvidíte.

 

Jak to zvládnout, když už se toho děje moc a přerůstá nám to přes hlavu a prostě to nezvládáme?  Mám pro Vás pár rad a nápadů na každodenní práci i občasnou úlevu od stresu či bolesti. Postupně budu doplňovat další články, scripta, videa a tipy.
Další články